Zákaz zisku, zákaz straty

Autor: Martin Palenčík | 15.10.2013 o 18:42 | (upravené 15.10.2013 o 21:51) Karma článku: 17,66 | Prečítané:  251x

Priznám sa, že môj záujem o politiku dramaticky upadol po tom, čo dva roky dozadu predviedla pravica vo vláde a prakticky v podobnom duchu pokračuje doteraz v opozícii. SMER s Ficom na čele však valcuje a úprimne sa na toto divadlo pozerám s oveľa väčším znepokojením ako na divadlo predvedené v podaní pravice.

Istotne každý z Vás zachytil, že za prvej Ficovej vlády zlé, nenažrané poisťovne dostali po paprčiach a zakázalo sa im tvoriť zisk. Pre akéhokoľvek podnikateľa, ktorý investoval do svojho biznisu (aj keď biznisu so zdravím) nemalé prostriedky je zákaz zisku niečo ako február 48. Ústava, zákony a všetky kecy o demokracii skončili v koši aby náš najvyšší mohol ochrániť ľud od zdierania tými hyenami. Heyny však samozrejme nežijú v povojnovej totalite a obrátili sa na arbitrážny súd. Je logické, že sa neobrátili na žiaden súd sídliaci na našom milovanom Slovensku, pretože momentálne by iba práve končilo prvé kolo PN advokátov. Minulý rok však už náš Ústavný súd rozhodol, že naša ústava predsa len ešte platí a ten zdrap, na ktorý skladajú sľub poslanci by sa asi mal dodržiavať. Zákon teda označili za protiústavný a stratil účinnosť. Bohužiaľ neskoro.  V podaní medzinárodných súdov však už máme na stole druhé rozhodnutie- to prvé vydané arbitrážnym súdom celkom pochopiteľne dáva za pravdu poisťovniam a ukladá Slovensku povinnosť platiť. 22 000 000 € + trovy konania 3 000 000 €. Druhé rozhodnutie Najvyššieho spolkového súdu Nemecka iba potvrdilo, že arbitrážny súd mal právomov rozhodnúť.

 

Viete si predstaviť, že by sme dokázali tých 25 000 000 € minúť aj lepšie? Ja si to teda predstaviť viem.

 

Argumenty ministerstva sú v spore maximálne smiešne. Náš Ústavný súd rozhodne, že zákon je protiústavný, arbitrážny súd prizná náhradu a ideme sa naťahovať o to, či má alebo nemá právomoc rozhodnúť. Je to JEDNO. Nezákonným postupom NRSR za vlády SMERU-SNS-HZDS vznikla škoda, ktorú právny štát musí znášať. Logicky by škodu mali niesť tí, ktorí ju spôsobili ale to je v našich podmienkach samozrejme nemysliteľné. Tak teda budeme nútení platiť. Skôr či neskôr, je to jedno, princípy a zákony v konečnom dôsledku budú silnejšie ako slová toho najvyššieho.

 

 

 

Nič to, zákaz zisku neprešiel. Poďme teda a vec z druhého konca- zakážme stratu. Niečo podobné si museli u Fica povedať aktuálne, keď od nového roka plánujú zdaniť úplne každú firmu. Nestačí vyššia sadzba DPH, odvody siahajúce do nebies, poďme ešte ďalej. Zdaňme aj tých, ktorým sa nedarí. V tomto prípade ani nemám slov ako opísať tento stav. Vláda by si najprv mohla uvedomiť, čo spravila za svojho pôsobenia pre tých, ktorídávajú ľuďom v tejto republike prácu. Okrem toho, že ich stále viac vyciciava asi nič. Je potom pochopiteľné, že firmy sú v strate a ak náhodou niesú, snažia sa svoje povinnosti stlačiť na minimum aby prežili. V našom kocúrkove je to tak, poďme teda trestať aj za neúspech. Tresty za úspech totižto dopadli katastrofálne....

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?