Slotex fashion, rana zamestnancom od zamestnávateľa aj štátu

Autor: Martin Palenčík | 30.8.2012 o 10:18 | Karma článku: 10,77 | Prečítané:  463x

Najprv skrátka a jasne napíšem to, čo je každému, kto trošku pátra dávno jasné- firma Slotex skončila. Kaput, koniec, niet nádeje. Pracovníkom odporúčam rýchlo odtiaľ zutekať a neodpracovať už ani hodinu. Prečo? Veď sa nato teda pozrime.

Netreba IQ jadrového fyzika aby som si klikol stránku Sociálnej poisťovne a tam našiel pri firme Slotex fashion dlh vo výške 634 642,33 EUR. Na stránke dlznik.sk po zadaní názvu firmy okrem dlhu v Sociálnej poisťovni nájdeme aj dlh v poisťovni UNION- 35 289,33 EUR Všeobecná zdravotná- 123 160,49 EUR. Skrátka povedané, nieje isté, či tá firma vôbec niekedy poistné platila. Myslím, že celkový dlh na poistnom šplhajúci sa k 800 tisícom € je jasným signálom, že biznismeni krásne zdrancovali nielen zamestnancov ale aj štát.

 

No nič, stalo sa. Ale ako to mohlo dôjsť tak ďaleko? Ako je možné, že tú firmu neoháňa exekútor? Ako je možné, že podľa zverejnených informácií stroje z firmy odvážajú na nákladiakoch? Skrátka a dobre, štátu a poisťovniam je asi jedno, že svoje peniaze nikdy neuvidia. Obyčajným ľuďom pracujúcim v hale však tá minimálna mzda chýba. Z nej živia svoje rodiny a aj keď ide o žobračenku, tá im jednoducho patrí. Štát však zvysoka kašle nielen na záujmy svoje, ale aj na záujmy svojich občanov.

 

Podnikatelia, pardon vlastne vykorisťovacie hyeny sa môžu smiať. Firma skrachuje, dlh odpláva do neznáma a môže sa začať ryžovať v novom meste, v novom štáte, s novou firmou (stroje však budú asi rovnaké). Samozrejme istotne aj s nejakou štedrou dotáciou na štart, pretože každé nové pracovné miesto sa vysoko cení.

 

Iba jeden z mnohých prípadov. Iba ďalší smutný príbeh. Klapky na oči a nevidieť svinstvo, špinu, podvod. A o peniaze prichádzajú radoví zamestnanci, štát, poisťovne. V záujme toho, aby bola aspoň aká taká zamestnanosť. Ale za akú cenu, ak na tom strácajú prakticky všetci okrem vypatlaných majiteľov firmy?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?