Predvolebný (Koho volím a krúžkujem)

Autor: Martin Palenčík | 8.3.2012 o 11:17 | (upravené 8.3.2012 o 11:35) Karma článku: 6,44 | Prečítané:  507x

Priznám sa, že udalosti posledných týždňov na predvolebnej scéne ma znechutili. Každý kydá na každého a aj človek, ktorý by si rád spravil prehľad jednoducho nemá šancu. Nemá šancu zorientovať sa v kopách hnoja, ktorý sa kydá krížom krážom celým politickým spektrom. Nakoniec som sa predsa len rozhodol napísať blog, v ktorom podporím svojich kamarátov a kolegov z SaS a dám Vám pár dôvodov prečo voliť.

O programe SaS sa popísalo vcelku dosť. Ako najlepší ho nehodním iba ja ako volič a aktivista ale aj nezávislé organizácie/weby.

Napr.

http://www.iness.sk/stranka/6916-INESS-znamkoval-volebne-programy.html

http://www.menejstatu.sk/parlamentne-volby-a-menej-statu/

Kto má rád dlhšie texty rozobrané detailnešie, program SaS:

http://www.strana-sas.sk/file/1376/Program%20SAS%2025.02.2012.pdf

 

Toľko asi k programu prečo voliť SaS, myslím, že človek s pravicovými názormi istotne nájde vysokú mieru zhody. Kauzy a kauzičky posledných dní radšej už rozoberať nejdem, pretože každý ma na nich názor vlastný a sám som niekedy na pochybách, či ten môj je založený na objektívnych a pravdivých informáciách.

 

Rád by som ale v druhej polovici blogu poukázal na ľudí v SaS, ktorí niesú stredobodom pozornosti médií. Ľudia, ktorí si za svoju prácu zaslúžia krúžok aj keď niesú ministri a poslanci. Ľudia z východu, miesta kde žijem.

 

34. JUDr. Milan Piršč, Svidník- V Sociálnej poisťovni si preskákal viacero vedúcich pozící na rôznych oddeleniach. Najväčší pracovný úspech však dosiahol minulý rok, kedy ako riaditeľ pobočky vo Svidníku dosiahol so svojimi ľuďmi titul pobočka roka 2011. Milan si istotne ten krúžok zaslúži ako odborník na správnom mieste.

 

40. Mgr. Branislav Švec. Poprad- Fakt, že Braňo má titul Mgr. už nieje ani vcelku pravda lebo pár týždňov dozadu obhájil doktorát na Univerzite Komenského. Promócie však troška meškajú a tak ho na kandidátke SaS nájdete s troška neaktuálne aktuálnym titulom. Samozrejme toto nieje hlavný dôvod prečo ho voliť. :) Tak prečo Braňo? Lebo Braňo má jednoducho gule. Lebo podať trestné oznámenie na oganizátorov predávajúcich rómske hlasy chce jednoducho gule. Lebo vybudovať v relatívne mladom veku jazykovú školu, ktorá má po východe viacero pobočiek chce dobré manažérske a organizačné schopnosti.

http://branosvec.blog.sme.sk/c/292215/Moze-obec-Zehra-rozhodnut-o-vysledku-volieb.html

 

136. Ing. Michal Oravec, Vranov nad Topľou- Miša poznám už nejaký ten piatok vďaka nášmu spoločnému hobby- cyklistike. Navyše sme si sadli aj v politických názoroch čo z nás spravilo výborných kamarátov. Mišo ako spoluzakladateľ o.z. Bike team Vranov toho pre bikerov na východe spravil vcelku dosť. Spolupodieľa sa na organizácii viacerých cyklo podujatí, vypichnem však  podujatie okolo Domaše, ktoré je medzi amatérskymi cyklistami na východe veľmi dobre známe. Skromný mladý chalan, ktorý aj napriek tomu, že podniká vcelku úspšne, ostal nohami na zemi a je vždy pripravený pomôcť.

 

Všetci títo chalani či vlastne chlapi majú môj krúžok istý. Kandidátov na 4. je vcelku habadej a priznám sa, že rozhodnutie asi príde až vo volebnej miestnosti. Každopádne môžem každému, kto nieje rozhodnutý komu hodí svoj krúžok odporúčiť, že výberom z týchto 3 mien istotne krok vedľa nespraví. Navyše politika potrebuje nové tváre ako soľ, pretože sami istotne uznáte, že špina akou sa ohadzujú momentálni zástupcovia ľudu dvíha žalúdky všetkým nám, voličom.

 

Teda krátke zhrnutie: V sobotu volím č. 6 SaS a krúžkujem 34,40 a 136.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?