Chyby a zločiny

Autor: Martin Palenčík | 26.2.2012 o 22:14 | Karma článku: 13,18 | Prečítané:  738x

Po facebooku koluje posledných pár dní pekný citát na adresu SaS- SaS robí chyby, ostatní zločiny. Ak sa zamyslím nad týmto výrokom, fakt má niečo do seba.

O tom, že SaS spravila vo svojej krátkej histórii viaceré faux pass nemusím istotne nikomu rozprávať. Práve preto niektorí nahlas vykrikujú, že v SaS sú amatéri, neskúsení politici a tak trošku babráci. Predsa len, vedľa stálic politickej scény trošku inakosti vyčnieva ako Dano Krajcer v rade pri pokladni. Ešte aj Jano Slota sa na staré kolena ukľudnil a takmer vôbec o ňom nepočuť a tak všetku slávu bulváru zhrabla SaS so svojími chybičkami krásy.

 

Tieto chybičky sa bohužiaľ stali pre mnohých hlavným kritériom hodnotenia strany a všetkých ľudí, ktorí s ňou mali dočinenia. Schválne nevravím o členoch strany, pretože SaS ako prvá v masovom meradle nepretláčala do funkcií straníkov. Nominácia, o ktorej som písal nedávno v osobe Ľuboša Lopatku je výborným príkladom, ako nestraník a odborník dokáže naozaj veľa. Tieto nominácie odborníkov aj na nižšie miesta v štátnej správe dokazujú, že strane fakt nešlo iba o trafiky a korytá ale o odborné obsadenie.

Málo sa tiež vraví aj o úspechoch, ktoré dosiahli ministri či vláda ako celok aj za účasti SaS- na projekt obnovy hradov alebo protipovodnové opatrenia, kde prácu získali tisíce ľudí sa už akosi zabudlo, ale Sulíková peňaženka na stole stále rezonuje v akejkoľvek diskusii.

Posmešky smerujú aj k ušiam Ľuba Galka, ktorý však aj napriek polovičnému počtu odposluchov dokázal podať mnoho trestných oznámení, kde už boli za korupciu vynesené prvé odsudzujúce rozsudky. Nelenilo aj ministerstvo práce a sociálnych vecí kde bolo podaných viacero trestných oznámení. Takže o boji s korupciou sa tiež sem tam niečo pochvalné šepne ale dôležité je, že boli odpočúvaní novinári, ktorí porušovali zákon nakoľko disponovali utajenými informáciami a Galka treba zato s celou stranou ukrižovať.

Ďalším plusom,o ktorom sa vie je napríklad šetrenie. Či už NRSR alebo ministerstvá šetrili odušu. Znižovanie stavov, verejné obstarávanie lacnejšie o desiatky percent alebo systémové kroky, ktoré šetrili štátu milóny eur však razom upadli do zabudunutia ak sa spomenula knižnica v Národnej rade či odmeny pre zamestnancov.

Nakoniec pre mňa veľkým prekvapením sú reakcie ľudí na stretnutia Sulíka s Kočnerom, ktoré môžem smelo porovnať s reakciami na kauzu Gorila. Tu mi tak trošku ostáva rozum stáť, pretože Sulík hoci spravil riadnu blbosť, nijak tým neporušil zákon a môže si akurát tak spytovať svedomie za svoj morálny prešlap. Korupcia nehoráznych rozmerov a sumy, ktoré si obyčajný smrteľník ani len nevie predstaviť sú razom druhoradé ak si treba kopnúť do SaS a Sulíkovej morálnej chyby.

 

Preto by som všetkých kritikov rád vyzval aby kritizovali ďalej. Zdravá kritika nikomu nikdy neuškodila a myslím, že nielen saskárov ale každého jedného z nás posúva dopredu a pomáha nám vyvarovať sa školáckym chybám. Na druhej strane ale prosím aby nezabudli pri hodnotení strany ako celku aj na všetky pozitívne kroky, ktoré ušetrili Slovensku nemalú sumu a pomohli krajine v napredovaní.

Pretože ak si porovnám chyby SaS, ktorých je o niečo viac ako by som bol rád s prešľapmi iných strán a politikov, ktorí fungujú na politickej scéne doslova desaťročia prídem na jediné- SaS robí chyby, ostatné strany však páchajú zločiny.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kotlebovcom po zrušení môžu siahnuť na majetok, pozrite sa na aký

Kotlebovcom sa po vstupe do banskobystrickej župy začalo dariť, kupovali autá aj domy.

SVET

Rakúska štátna tajomníčka: Teraz útočia na webe, zajtra v uliciach

Rakúsko pripravuje zákony o nenávistných prejavoch.


Už ste čítali?