Sasanka v svetle nových informácií

Autor: Martin Palenčík | 23.2.2012 o 12:05 | Karma článku: 17,24 | Prečítané:  6164x

Dnes vyplávali na povrch videá z rozhovorov medzi Sulíkom a Kočnerom. Povedal som si, že niekto chce teda ďalej prilievať olej do ohňa minikauzičky a rozmazať nič na dobré 3 mesiace. Dotyčný, ktorý stojí za zverejnením sasanky ako celku sa však trošku prerátal. V priamom prenose vlastne ukázal, že Sulík vraví pravdu a komentár zverejnený pod prepismi sms je vlastne iba výmysel a nezmysel. Znepokojivé sú nanajvýš posledné dve videá kde sa vraví o konkrétnych ponukách pre poslancov SaS.

Aj napriek nízkej kvalite zvuku je myslím obsah rozhovorov zrejmý. Sulík zopakoval iba známe fakty a poodhalil čosi zo zákulisia koalície. Nič prevratné ani žiadnu bombovú novinku, ktorá by vniesla diametrálne odlišný pohľad na udalosti posledných mesiacov okolo voľby generálneho prokurátora neodhalil. Jedine ak to, že pokusy o kupovanie poslancov naozaj prebehli, čo bolo myslím každému jasné.

 

Video 1. Na ňom môžme počuť ako Sulík vraví o nerozhodnosti Radičovej. Známy fakt, za rok a pol vlády sme si viac krát mohli všimnúť ako Radičová zmenila názor od večera do rána. Žiadna novinka, známy fakt. Navyše to, že Sulík bol proti zvýšeniu DPH mu podľa mňa slúži skôr k cti ako na nejaké verejné lynčovanie.

 

Video 2: Nulová výpovedná hodnota. Iba reči o tom, že Sulíka to v politike baví, že v koalícii sú poplašení a majú radi koaličné rady. Žiadne konšpirácie ani objavenie Ameriky.

 

Video 3: Poodhaľuje niečo, o čom sa povrávalo minulé leto. Nahradiť nerozhodnú Radičovú Miklošom. Taktiež každý, kto sleduje politickú scénu isto zachytil šumy, ktoré takúto alternatívu pripúštali. Sulík ďalej pripomína, že prípadná výmena nieje jeho aktivitou ani na výmenu netlačí, avšak ak by k nej malo dôjsť, SaS podporí aj vládu s iným premiérom ako je Radičová. Zas a znova nič nové.

 

Video 4: Vraví o tlakoch Dzurindu na opakovanú voľbu generálneho prokurátora. Nič viac, nič menej.

 

Video 5: Tuto troška pritvrdenie, o 300 000 € za hlasovanie vo voľbe generálneho prokurátora doteraz reč nebola. Síce o motivácii poslancov, ktorí nehlasovali s koalíciou sa viedli siahodlhé debaty, suma sa vyskytla v tomto videu 1. krát.

 

Video 6 a 7: Z videa 6 ťažko vyčítať presný obsah. Napomôcť nám k tomu môže nasledujúce video 7 v ktorom sa vraví, že poslanec SaS Droba dostal ponuku aby hlasoval proti koalícii. 300 000 € ako bolo spomenuté. Sulík následne tvrdí, že ponuku odmietol.

 

Záver: Z uvedených videí teda vyplýva, že Sulík netrval ani nebol iniciátorom teoretickej výmeny premiéra, čo tvrdí komentár pod prepismi sms. Ďalej je z videí zrejmé, že SaS nemala záujem na zmarení voľby generálneho prokurátora a zvolení Trnku ako to taktiež vraví komentár. Reči o tom, že Kočner a Sulík sa bavili o tom ako zvoliť Trnku sú teda definitívne vyvrátené.Osoba, ktorá stála za zverejnením si zrejme ani nedala námahu a nevypočula si nahrávky, pretože priamo na jednej stránke sa môžme dozvedieť, že vlastný komentár pod prepismi sms je podvrh.

 

Najnegatívnejšie sa mi z celých zverejnených materiálov ukazuje fakt, že Sulík a Droba aj keď vedeli o finančných ponukách pre poslancov, pričom Droba údajne nejakú aj dostal, neinformovali orgány činné v trestnom konaní. Síce by vyšetrovanie pravdepodobne viedlo do slepej uličky ako je to na Slovensku zvykom, mali by však aspoň čistý štít a mohli sami ukázať na toho, kto mal záujem na zvolení Trnku. Takto v podstate neoznámili trestný čin

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?