Mediálna špina

Autor: Martin Palenčík | 21.11.2011 o 22:42 | (upravené 21.11.2011 o 23:29) Karma článku: 19,30 | Prečítané:  2810x

Po veľmi dlhom čase ma udalosti dnešného dňa a včerajšej noci prinútili napísať blog. Blog o megakauze ktorá nemá v dejinách samostatného Slovenska obdobu. O odpočúvaní "novinárov".

Včera po 22:00 som si spravil krátky prehľad správ na internete, prezrel som si stránky slovenských denníkov keď tu zrazu hľa, na Pravde šokujúci titulok o odpočúvaní novinárov "Galkovými ľuďmi". Ihneď som zašípil megakauzu, ktorá s pravidelnosťou prichádza pred každými voľbami. Snaha odstaviť tých nesprávnych ľudí, ktorí sú vlastne správni je podľa môjho názoru jasným pozadím celého tohto kraválu.

 

Hneď po prečítaní článku pani šéfredaktorky mi bolo jasné, prečo vždy odmietnem tento ľavicový plátok keď mi ho v Košiciach na stanici ponúkajú popoludní zadarmo. Na vine je samozrejme SaS, Galko, liberáli. Pani šéfredaktorka hneď a sčista jasna usúdila, že pán minister by mal hneď odstúpiť a pratať sa z politiky. Zabudla dokončiť, že svojim odchodom by uvoľnil miesto jej kamošom, ktorí už netrpezlivo čakajú na nejaký ten pokazený vrtulník, MOKYS alebo gumený člnok bez motora a vesiel. Skrátka článoček bol grc, za ktorý by sa mala hanbiť, čo ale samozrejme nehrozí.

 

Čo by som ale rád rozobral sú niektoré vyjadrenia, ktoré padli v súvislosti s obvineniami z nezákonnosti, nehoráznosti, neetickosti, nesúdnosti, ....... odpočúvania. Taktiež by som rád nastolil otázky, ktoré naši bohorovní novinári nie a nie položiť aspoň sebe samým. V blogu budem teda používať všetky mne dostupné informácie o kauze.

 

Ad 1. : Výrok šéfredaktorky pravdy pani Nory Sliškovej "V právnom štáte nemôžu existovať dôvody na odpočúvanie novinárov." Pani šefova očividne asi žiadny zákon nečítala, lebo v ústave sa síce píše o slobode tlače a vyjadrenia názorov, ale ďalej už v čítaní nedošla, lebo žiaden zákon nevyníma novinárov spod zákona. Aspoň teda doteraz o žiadnom takom neviem ani som o takom nepočul. Teda aj novinár môže spáchať trestný čin, aj novinár môže byť vyšetrovaný, aj novinár môže byť odsúdený. A to všetko čuduj sa svete v právnom štáte. Týmto výrokom teda ukázala svetu svoj zmysel pre rovnosť pred zákonom. Ak sú teda čiastkové informácie pravdivé a redaktori Pravdy sa dostávali k tajným materiálom vojenského spravodajstva a min. obrany, prečo by títo novinári nemali byť postavení pred zákon?

 

Ad 2. : Nedá mi nepoložiť si taktiež otázku: Načo by to ministrovi bolo dobré, keby odpočúval nejakých tých novinárov z Pravdy, alebo nejakého Gučíka? Ako rozmýšlam, tak rozmýšlam, neprichádza mi na um rozumný dôvod, prečo by minister, ktorý je známy svojimi tvrdými antikorupčnými opatreniami počúval rozhovory ľavicových novinárov. Pri tom by samozrejme riskoval odhalenie a politickú samovraždu. Fakt sa mi to nejak nepozdáva. Nakoľko pána ministra poznám osobne už nejaké tie dva rôčky, nedokážem si ho predstaviť v úlohe podliaka a špicľa.

 

Ad 3. : Politická a mediálna vojna, ktorá nastala po zverejnení kauzy taktiež svedčí o jedinom, o snahe zlikvidovať SaS, a tak ju odstaviť. Kto za týmto všetkým stojí sa môžme iba domnievať, avšak indície sú jasné- Pravda, TA3, ministerstvo obrany. Kto ako tak sleduje politickú situáciu, má jasno.

 

Ad 4. : Nejak mi v tom všetkom zaniká ešte jedna skutočnosť. Odposluch môže vykonať vojenské spravodajstvo len na základe povolenia súdu. Takže kde do čerta je tu nejaké porušenie zákona, keď je to možné len cestou súdu a prostriedkami inej inštitúcie, ako je obranné spravodajstvo. Neverím tomu, že  to u nás funguje tak, že príde vojenský spravodajca na políciu, sadne si k mašine a odpočúva čo chce. To potom ukazujte aj na pána Lipšica, že polícia umožnila odposluchy mimo zákon. To by si asi ani "Lipšicovi" ľudia nedovolili.

 


A teda na záver zhrnutie: Ak aj nejaké tie odposluchy boli uskutočnené, museli byť podľa dostupných zdrojov vykonané v súlade so zákonom na základe povolenia súdu. To, že sa odposluchy, ktoré mali ostať tajné až do vznesenia obvinenia, prípadne do zastavenia vyšetrovania dostali na stôl práve osobám, ktoré boli odpočúvané je jasným znakom konšpirácií proti ministrovi Galkovi. Samozrejme je potrebné celú záležitosť vyšetriť a posadiť za mreže minimálne toho, kto pustil tieto odposluchy na svetlo sveta.
P.S.: Nedovolím si ešte poznámočku k jazykovým schopnostiam, ktoré mala preukázať v odpočúvanom rozhovore redaktorka Pravdy pani Vavrovej. Ak sú tie prepisy pravé, tak sa môžem iba zasmiať nad jazykovými schopnosťami pani novinárky. Fakt ma pobavila :)

* doplnené 23:30 o link http://www.topky.sk/cl/100371/1291867/Sokujuca-pravda-o-odpocuvani-Gucika--Uplatky--ksefty-a-machinacie-

Na dotvorenie obrazu o celej kauze.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

ŠPORT

Únava či zmena lyží. Čo malo vplyv na zranenie Velez-Zuzulovej?

Sna o olympijskej medaile sa nevzdáva.

KULTÚRA

V súťaži Anasoft litera zvíťazil príbeh zo súčasnosti Som Paula

Román Som Paula presvedčil porotu túžbou po autentickosti.


Už ste čítali?